FM pohár 8.6.2013

Reklama:

Příprava:

Když už mám tu koncesi napadlo mne že bych vyzkoušel i nějaký ten závod. Byl mi doporučen FM pohár.

Zbalil jsem si klasickou portejblovou výbavu. tj: Vysílačka, 7Ah baterie, kabely, redukce, izolačka atd. Anténu jsem si zapůjčil od kamaráda.

Výběr kopce:

Jelikož jsem zrovna na tento výkend měl jet na chatu vybíral jsem kopce okolo. Tip padnul na vysoký kopec na Libave. První obavy byly z možných problému z vysílání ve vojenském prostoru. Ovšem během vysílání si nás nikdo nevšímal. Jednalo se o Slavkovský vrch 630m.n.m. v lokátoru JN89SN.

Průběh:

Po příjezdu autem pod kopec jsme vzali batohy a šlapali nahoru. Nahoře jsme řešili kam anténu přidělat. Nakonec jsme z hromady dřeva vztyčili jeden kmen a na vrchol umístili anténu. Zde jsme ale zjistili že koaxiál není tak dlouhý, aby jsme připojili rádio. Problém jsme vyřešili seříznutím stožáru na přípustnou výšku. Po namontování /5min před začátkem závodu/ jsme PSV metrem zjistili PSV více než 3. Nakonec jsme nalezli problém v BNC konektoru na konci kabelu. Kabel jsme se snažili uchytit tak, aby se nepohnul. PSV metr jsme nechali připojený a občas ručička lítala ze strany na stranu.

Nakonec jsem začal cca o 2-3 minuty později. Během vysílání byli chvíle, kdy se nikdo neozval. A taky chvíle kdy byla na zájemce řada. Nakonec se povedlo 22 QSO.

Nejdelší spojení bylo do Wodzislawi 83km (SP/OK8PKM/P). Na druhém místě byl OK1KOK s 82Km.

Mapa spojení:

Komentáře:

Autor článku: Václav Vlček (OK2VVV)

© 2013 - 2023 Václav Vlček ok2vvv@seznam.cz